TOBB Teknik Bilimler Mezuniyet Töreni
Üniversitemizde üç gündür süren mezuniyet törenlerinde bugün de Adalet Meslek Yüksekokulu, Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TOBB) mezunları düzenlenen ortak törende kep attı.
 
2016 - 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde Adalet Meslek Yüksekokulu’ndan 132, Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan 113, TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan da 418 öğrenci mezun oldu. Adalet Meslek Yüksekokulu birincisi Samet İbiş, Hasan Doğan BESYO birincisi Esra Bektaş ve TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu birincisi de Hakan Arslan oldu.   
 
Kortej yürüyüşü ile başlayan Mezuniyet Töreni’ne Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Demir, Adalet MYO Müdür Vekili Öğr. Gör. Hüsnü Akın Özcan, Hasan Doğan BESYO Müdürü Doç. Dr. Günay Özbay, TOBB Teknik Bilimler MYO Müdür Vekili Öğr. Gör. Yusuf Kurtgöz, bölüm başkanları, program sorumluları, diğer akademik ve idari personel ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
 
REKTÖR PROF. DR. REFİK POLAT:
 

"Mesleğinizi severseniz, sahip çıkarsanız topluma ve kendinize fayda sağlayabilirsiniz"

 
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Üniversitenin kuruluşunun 10’uncu yılında gerçekleşen Mezuniyet Töreni’nin verdiği heyecanı ve mutluluğu ifade ederek “İnşallah daha nice 10 yıllara erişir ve bu topluma daha nice mezunlar kazandırırız.” dedi.
 
Rektör Prof. Dr. Refik Polat konuşmasını mezunlara söylediği şu sözlerle sürdürdü: “Hangi alandan mezun olursanız olun, topluma hangi alanda hizmet edecek olursanız olun öncelikle mesleğinize vefalı olun, sahip çıkın. Eğer mesleğinizi sevmez ve ona sahip çıkmazsanız ne kendinize ne de toplumunuza fayda sağlayabilirsiniz. 1987 yılında Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü’nü kazandığımı öğrenince başımdan aşağıya kaynar sular dökülmüştü.  Böyle bir tercih yaptığımı bile hatırlayamamıştım. Nitekim o günden beri mesleğimi sevmek için gayret ettim ve başarılı oldum. Şimdi ‘iyi ki de o bölümü kazanmışım’ diyerek kendimle gurur duyuyorum.”
 
Rektör Prof. Dr. Refik Polat konuşmasının sonunda Karabük’ün ve Üniversitenin huzurlu bir yer olarak anılmasında emeği olan öğrencilerimize ve onları yetiştiren ailelerine teşekkür ederek mezunlara bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.       
 
"Öğrencilerimizin eğitimleri süresince başarılı olmaları için çalıştık"
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Vekili Öğr. Gör. Yusuf Kurtgöz ise 2002 yılında ilk öğrencilerini alan ve ilk mezuniyet sevincini 2004’te yaşayan MYO’nun bugün 14’üncü dönem mezunlarını verdiğini belirtti. Kurtgöz sözlerinin devamında “Akademik ve idari personel olmak üzere öğrencilerimize eğitimleri süresince, mesleklerinde işlerine yarayacak, başarılı olmalarını sağlayacak bilgiler, beceriler, alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık. Bize bu süreçte destek veren başta Rektörlüğümüze ve tüm çalışanlara teşekkür ederiz” dedi.
 
Konuşmaların ardından bölümlerini ve programları dereceyle bitiren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi. Ardından öğrenciler mezuniyet sevincini kep atarak aileleri ile paylaştı.